Weerwolven van Wakkerdam

Spellen => Lopende spellen => 835 - Oneven en Even => Topic gestart door: Falsifica op 2 augustus 2026, 21:13:50

Titel: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Falsifica op 2 augustus 2026, 21:13:50
 (6)  hier zo verder na de nachtverwerking van Thelight!
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Kid op 3 augustus 2026, 08:50:14
Een nieuwe aflevering in de serie Kid Kan Niet Tellen. Ik dacht echt dat ik dood zou zijn op basis van mijn telling.

Maar ik ben blij dat ik er nog ben!

De even wolven hebben een oneven wolf doorgemaakt, dat lijkt me geen enkel probleem. Voor mij verandert het verder niet zoveel.

Verder zou het kunnen dat er nu een Lijk is. Als dat zo is zouden we dat komende nacht merken. Op het lijk jagen heeft volgens mij geen zin tot we weten of die bestaat.

Dan Aappen.

Het werd gisteren in de loop van de avond denk ik wel duidelijk dat er geen echte info was. Mijn Femsel verdenking laat ik daarom maar even vallen, want er is niets meer dat naar Femsel wijst dan naar anderen.

Ikzelf vond de vele stemmen op mij versus mijn ene op Femsel wel opvallend. Jammer dat er zonder verder echte reden op mij wordt gestemd versus iemand die zelfs inactief is. Beetje kop-boven-het-maaiveld voelde dat. Wolven aan beide kanten zullen wel genoten hebben gisteren. De wat apatische stemming lijkt dat te ondersteunen.

Ik bedacht me gisteren al dat ik gewoon niet weet wat ik kan zeggen in het topic om mezelf te redden. Dus misschien heeft het ook wel geen zin om daar energie in te steken.

Ook ben ik BM gemaakt. Daarvoor wil ik Aappen bedanken. Ik weet niet of ik ooit BM ben geweest. Dus wat er ook gebeurt, dat is al mooi meegenomen.

Aappen, sorry dat ik je doodgestemd heb, maar ik had geen andere keuze.

En nu is mijn bus op werk aangekomen, dus ik typ later verder.
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: LustigeWolf op 3 augustus 2026, 10:36:58
Wesp in Glas is vannacht gestorven. Dat hij op oneven slecht bleek te zijn is natuurlijk jammer, maar ons contact en vertrouwen gingen voornamelijk over de even kant. Daar verander ik dus niet ineens mijn hele beeld door.

Interessanter is dat Wesp gestorven is als Wisselaar, terwijl ik 99% zeker weet dat hij die rol oorspronkelijk niet had. Iemand anders loopt nu dus rond met de rol die eerst bij Wesp hoorde.

Aan die persoon het verzoek om mij even een PM te sturen. Ik begrijp dat dit voor jou ook enigszins een sprong in het diepe is, maar ik weet iets waardoor contact met mij voor jouw rol nuttig kan zijn. Vertrouwen moet in dit spel ergens beginnen, dus bij dezen.

Verder zie ik momenteel werkelijk geen concrete lead. Daarom heb ik een bijzonder grondige en hoogst wetenschappelijke analyse uitgevoerd naar wie tot nu toe het minste aan het spel heeft bijgedragen. Mensen die hun inactiviteit hebben uitgelegd of inmiddels al een inactiviteitspunt hebben gekregen, heb ik daarbij buiten beschouwing gelaten.

Na dit diepgravende onderzoek kwam Fannie als winnaar uit de bus.

Stem Fannie.

Deze stem zit met plakband vast, niet met beton. Zodra iemand met een daadwerkelijke lead komt, ben ik volledig bereid om te wisselen.
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Kid op 3 augustus 2026, 11:48:24
De late stemmers springen er bij mij toch wel echt uit als verdacht hier. En niet omdat er een keuze is te maken tussen een wolfje en niet-wolfje, maar omdat ik denk dat dit een dag is waarop slecht lekker achterover kon hangen omdat goed zich zorgen maakt over een fictief visioen.

---

Shaddow - Ja, hij benoemde een wolf correct, maar wel eentje die totaal niet in the picture stond. Dat kan natuurlijk helemaal integer zijn. Ik wil graag geloven dat dat zo is. Maar het kan ook een even wolf zijn die graag een oneven wolf wil pakken. Het kan ook een oneven wolf zijn die gewoon even een stem doet op een medewolfje op een moment waarop dat totaal risicoloos is, omdat die toch niet dood gaat. Belangrijker: hiermee stemt hij op geen van beide lynchslachtoffers, die beide goedjes zijn, waardoor die zijn handen niet vuilmaakt.

Sunny - Vind ik niet zo consistent. We hebben de hele dag op Aappens verdediging van zijn claim lopen wachten. Vervolgens komt die nooit, maar gaat ze er wel in mee. Als argument geeft ze daarvoor dat ze niet wil stemmen op iemand die zijn kop boven het maaiveld uitsteekt, maar stemt dan wel op iemand... juist om die reden. En ja, dat verkoopt ze als een tactische stem, omdat gelijkmaken een interessante situatie oplevert. Maar waarvoor? Zodat Burgemeester Aappen kiest of hij zelf dood gaat of ik? Waarom lijkt Sunny aanvankelijk tegen een keuze Aappen/Kid te zijn, draagt een andere verdachte aan, maar gaat vervolgens wel mee in die tweestrijd.

Fannieklm - Al benoemd door LustigeWolf. Maar ik wil er nog iets aan toevoegen: ik vind het heel vreemd om op mij te stemmen, na Aappens post, waaruit blijkt dat er eigenlijk geen reden is om zijn aanvankelijke "visioen" te vertrouwen. Fannie wil niet op iemand stemmen die zijn hoofd boven het maaiveld uitsteekt, maar net als bij Sunny vraag ik me enorm af: waarom dan stemmen op een ander die dat ook doet? Want laten we wel wezen, als ik het hele potje minder postte (zoals Femsel) had ik minder stemmen op me gehad, dat hebben we ook wel gezien.

RoodHapje - Ik ben heel blij dat je me gered hebt, maar je kan dit natuurlijk uitleggen als een slechtje dat een medewolf wil redden. Ik weet dat dat niet het geval is, heb zelfs het hele spel nog geen contact gehad met RoodHapje. Ook is het om precies dezelfde redenen verdacht als de stem op fannieklm. Beide zijn op het moment van posten laat en plaatsen zonder enkele overweging een doorslaggevende post.

Adriaan - Vind het heel wolfs om tegen het einde van zo'n stemming een soort van nietszeggende principele stem te doen. Eigenlijk een beetje dezelfde reden als voor Shaddow.

Uiteindelijk oordeel:
- Fannieklm en RoodHapje zijn verdacht, maar vooral door wat ze niet doen.
- Sunny en Adriaan. Ik vind dit soort gedrag gewoon heel goedkoop slechtjesgedrag. Van Sunny had ik in de eerste twee dagen een goed gevoel, maar die zou inmiddels wel geconverteerd kunnen zijn.
- Voorkeur? Vind ik moeilijk, maar ik zou van deze vier eigenlijk gewoon graag even een toelichting willen van hun stemmen.


EN...

Ik heb vaak in Weerwolven-spellen een hyperfocus op iemand. Soms is dat goed, maar soms zit dat mijn beoordelingsvermogen ook in de weg, maar ik vind het wel opvallend hoe Femsel totaal de dans heeft ontsprongen.

- Aappen kwam als visioenclaimer in de line of fire
- Jarjar kwam direct door dit visioen onder de aandacht
- Ik was een dag later bijna dood
- Een iemand heeft op Femsel gestemd en dat was ik
-  Waar kwamen de verdachtmakingen richting Aappen aanvankelijk vandaan dat hij slecht was op basis van zijn visioen?
- Waarom is daarna direct overgegaan op mij stemmen en niet Femsel?

Dit wil ik nog even uitzoeken, maar ik zit nu op mijn werk, dus later meer. XD
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Kid op 3 augustus 2026, 11:50:44
Over mijn laatste stukje: dit heeft er niet mee te maken of ik geloof dat Aappens visioen waar was. Maar als er tussen Jarjar, mij en Femsel WEL een slechtje zat, dan is het wel aannemelijk dat wolven dat serieus hebben genomen. En dus misschien hun stemgedrag en posts erop aangepast hebben?
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Sunny op 3 augustus 2026, 14:05:57
Citaat van: Kid op Vandaag om 11:48:24Sunny - Vind ik niet zo consistent. We hebben de hele dag op Aappens verdediging van zijn claim lopen wachten. Vervolgens komt die nooit, maar gaat ze er wel in mee. Als argument geeft ze daarvoor dat ze niet wil stemmen op iemand die zijn kop boven het maaiveld uitsteekt, maar stemt dan wel op iemand... juist om die reden. En ja, dat verkoopt ze als een tactische stem, omdat gelijkmaken een interessante situatie oplevert. Maar waarvoor? Zodat Burgemeester Aappen kiest of hij zelf dood gaat of ik? Waarom lijkt Sunny aanvankelijk tegen een keuze Aappen/Kid te zijn, draagt een andere verdachte aan, maar gaat vervolgens wel mee in die tweestrijd.


- Sunny en Adriaan. Ik vind dit soort gedrag gewoon heel goedkoop slechtjesgedrag. Van Sunny had ik in de eerste twee dagen een goed gevoel, maar die zou inmiddels wel geconverteerd kunnen zijn.
- Voorkeur? Vind ik moeilijk, maar ik zou van deze vier eigenlijk gewoon graag even een toelichting willen van hun stemmen.
Ik vind het niet erg om een toelichting te geven  :)

Aappen en ik hadden de laatste 2 dagen sporadisch contact.
Eerst zat ie een beetje te vissen naar mijn alliantie want hij wilde wel meegaan op wat dat was omdat hij wellicht Neutraal zou kùnnen zijn. Ik heb heb daarop gezegd dat ik hem daarmee niet kon helpen omdat ik ook neutraal ben en hij zelf een keuze moest maken.
Daarna was het even stil.

Maar gisterenmorgen toen hij merkte dat hij op het blok kwam te staan, kwam hij weer terug en vroeg zich af waarom hij nu ineens zo verdacht was.
Ik zei dat zijn zeer geheimzinnige post over de 3 spelers natuurlijk niet in zijn voordeel is en heb hem aangeraden daar wat opener over te zijn in het DT als dat mogelijk was.

En toen kwam de aap(pen) uit de mouw, het was helemaal geen visioen, wat ik ook al vreemd vond aangezien de dorpsgek slechts op de oneven dagen spelers mag opvragen, maar hij was dus gewelpt in N2 en hij had op dat moment met slechts 3 spelers contact gehad... JarJar, Femsel en Kid. Zijn conclusie was dus dat daar hoogstwaarschijnlijk een Welp tussen zit die zijn geluk beproefde. Maar bewijzen kon hij niets, vandaar de zeer voorzichtige verdachtmaking.
Daarop vroeg ik hem waarom hij dat niet gewoon in het DT had gemeld? Daar hoef je toch niet geheimzinnig over te doen?
En het volgende moment stond zijn post in het DT. Dus je ziet hoe laat dit allemaal plaats vond.
Hierna vroeg hij mij om op Kid te stemmen en daar had ik wel wat moeite mee, aangezien ik het vreemd vond dat hij die welpactie niet openbaar had gemaakt en omdat hij tot het laatste moment wachtte met deze info.
Hij bezwoer mij dat ie niet slecht was.

En toen dacht ik, ok van Kid ben ik ook niet zeker, dus is deze stemming wellicht een goede gelegenheid om Adel of leugenwolven te testen.
En dus stemde ik op Kid om te zien wat er zou gaan gebeuren.

En dat is het verhaal.

De stem van Adriaan vind ik ook vreemd.
En met alle respect, Aappen was geen wolf, maar hij is wel gewelpt. Dus dat betekent dat jij en Femsel nog steeds wel interessant zijn in die zin.
Verder waren er 4(!) spelers die helemaal niet hebben gestemd of zich in het DT hebben laten zien. Dat maakt het lastig om daar iets over te kunnen zeggen.
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: RoodHapje op 3 augustus 2026, 14:27:47
Citaat van: LustigeWolf op Vandaag om 10:36:58Wesp in Glas is vannacht gestorven. Dat hij op oneven slecht bleek te zijn is natuurlijk jammer, maar ons contact en vertrouwen gingen voornamelijk over de even kant. Daar verander ik dus niet ineens mijn hele beeld door.

Lees ik even verkeerd, of vind je het jammer dat er een slechtje dood is? Ik ga er vanuit dat je hier iets ander mee bedoeld, dus door deze vraag ook even de ruimte jezelf uit te leggen.
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: RoodHapje op 3 augustus 2026, 14:29:04
O en over het niet posten en wel stemmen: ik had een post gemaakt gisteren maar deze bleek achteraf niet geplaatst, excuses.
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: LustigeWolf op 3 augustus 2026, 15:06:23
Citaat van: RoodHapje op Vandaag om 14:27:47
Citaat van: LustigeWolf op Vandaag om 10:36:58Wesp in Glas is vannacht gestorven. Dat hij op oneven slecht bleek te zijn is natuurlijk jammer, maar ons contact en vertrouwen gingen voornamelijk over de even kant. Daar verander ik dus niet ineens mijn hele beeld door.

Lees ik even verkeerd, of vind je het jammer dat er een slechtje dood is? Ik ga er vanuit dat je hier iets ander mee bedoeld, dus door deze vraag ook even de ruimte jezelf uit te leggen.

Ik snap de verwarring. Ik bedoelde te zeggen dat ik op even met hem een sterk bondje had met een plan. En dat is mislukt. Voor dat bondje is het jammer dat hij slecht was op oneven, maar dat zou mijn plan niet anders maken.
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Zuna op 3 augustus 2026, 16:30:11
Ik werd erop gewezen in PB door LustigeWolf dat Aappen een lijk kan hebben gemaakt.

Ben mijn PBs met hem gaan doorlezen en nadat ik gedeeld had wie ik vertrouwde gaf Aappen aan Sunny wel te vertrouwen.

Ik weet niet waar dat op gebaseerd is, want ik had nog helemaal niet over lijken enzo nagedacht

Dan heb ik die info in ieder geval gedeeld.  :)

En dan wil ik het ook zeggen dat gezien meerdere mensen nu over lijken beginnen dat ik begin te vermoeden dat die er moet zijn. En dat onder de mensen die het er het luidst over hebben wolven zitten die ons deze info proberen door te spelen.

Maar goed. Welkom in de kalme DT voor zoveel spelers. Ben het er wel mee eens dat als mensen hun bakkes niet open gaan trekken dat we ze er net zo goed uit kunnen gooien.

Weet niet wat mensen achter de schermen doen maar als meerdere mensen het gevoel hebben over 1 persoon dat dat niks is. Groen lichtgevend bordje: EXIT

Tenzij iemand nuttige info heeft die ons met enige zekerheid een wolf voorschotelt
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Zuna op 3 augustus 2026, 16:31:30
Sunny was overigens in PB ook heel erg aan het stoken over Wesp naar mij en over mij naar Wesp.

En gezien Wesp een slechtje was, vermoed ik dat Sunny dat op die dag niet is. Ook wel interessant feitje.
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: LustigeWolf op 3 augustus 2026, 16:51:33
Citaat van: LustigeWolf op Vandaag om 10:36:58Interessanter is dat Wesp gestorven is als Wisselaar, terwijl ik 99% zeker weet dat hij die rol oorspronkelijk niet had. Iemand anders loopt nu dus rond met de rol die eerst bij Wesp hoorde.

Aan die persoon het verzoek om mij even een PM te sturen. Ik begrijp dat dit voor jou ook enigszins een sprong in het diepe is, maar ik weet iets waardoor contact met mij voor jouw rol nuttig kan zijn. Vertrouwen moet in dit spel ergens beginnen, dus bij dezen.

Zuna was overigens niet deze persoon, dus deze oproep staat nog open.
Na mijn PB gesprek met Zuna is dit mijn onderbuikgevoelverdachtenlijstje (leuk galgje woord): Sunny, Chaos, Adriaan, Kid
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Zuna op 3 augustus 2026, 17:47:21
Citaat van: LustigeWolf op Vandaag om 16:51:33
Citaat van: LustigeWolf op Vandaag om 10:36:58Interessanter is dat Wesp gestorven is als Wisselaar, terwijl ik 99% zeker weet dat hij die rol oorspronkelijk niet had. Iemand anders loopt nu dus rond met de rol die eerst bij Wesp hoorde.

Aan die persoon het verzoek om mij even een PM te sturen. Ik begrijp dat dit voor jou ook enigszins een sprong in het diepe is, maar ik weet iets waardoor contact met mij voor jouw rol nuttig kan zijn. Vertrouwen moet in dit spel ergens beginnen, dus bij dezen.

Zuna was overigens niet deze persoon, dus deze oproep staat nog open.
Na mijn PB gesprek met Zuna is dit mijn onderbuikgevoelverdachtenlijstje (leuk galgje woord): Sunny, Chaos, Adriaan, Kid


Sunny heb ik als potentieel LIJK of EVEN wolf of iemand die Aappen rol technisch vertrouwde (maar op welke dag geen idee). ONEVEN wolf niet.

Moeten we dan niet een beetje beginnen te zorgen dat we een wolf van de dag pakken waar we in zitten? Ik heb sunny daarvoor afgestreept en lijk zullen we wel zien inderdaad.

Overigens zit mijn onderbuikgevoel ook enorm op Shadow. Maar die laat LW uit ons gesprek buiten beschouwing uit alle genoemde namen over en weer. LW had het niet echt over het hebben van een ONEVEN bondje kwa vertrouwen of iets dergelijks.

Ik vermoed dus dat LW Shadow bewust erbuiten gelaten heeft. Shadow was eens bijna lynch en werd gered door andere verdachten die vooruit geschoven werden. I have not forgotten that.

Ik zie een linkje tussen LW en Shadow.
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Zuna op 3 augustus 2026, 17:49:19
Als andere mensen ook linkjes zien laat maar weten! Vooral met dode boardslechtjes.

Of juist wie ze vertrouwden (in het begin vaak goedjes van die dag als wit pootje tactiek)

Dus kom op mensen, wat leven in de brouwerij. Met maar enkele mensen zoeken is niet te doen
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Sunny op 3 augustus 2026, 18:10:57
Lieve Zuna,

1. Er was gewoon een slachtoffer in n3, namelijk Castiel die zo op jou zat. Weet je nog?
2. Schijnbaar moet ik jou en de rest van je wolven er even aan herinneren dat Aappen, als hij een lijk heeft kunnen maken, nog geen idee had wie dat Lijk dan zou zijn. Want hij zou pas aankomende nacht een lijstje mogen inleveren met 3 namen om op zoek te gaan naar zijn Lijk.

Dus kun jij mij aub even vertellen waarom ik Lijk zou zijn en hoe Appen dat had kunnen weten? Ben echt heel erg benieuwd. E
En ook, hoe kom je er bij dat ik wolf zou zijn op Even? Je zegt het met zo'n grote zekerheid, terwijl het niet klopt. Dus enlighten me bitte.
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Zuna op 3 augustus 2026, 18:18:46
Citaat van: Sunny op Vandaag om 18:10:57Lieve Zuna,

1. Er was gewoon een slachtoffer in n3, namelijk Castiel die zo op jou zat. Weet je nog?
2. Schijnbaar moet ik jou en de rest van je wolven er even aan herinneren dat Aappen, als hij een lijk heeft kunnen maken, nog geen idee had wie dat Lijk dan zou zijn. Want hij zou pas aankomende nacht een lijstje mogen inleveren met 3 namen om op zoek te gaan naar zijn Lijk.

Dus kun jij mij aub even vertellen waarom ik Lijk zou zijn en hoe Appen dat had kunnen weten? Ben echt heel erg benieuwd. E
En ook, hoe kom je er bij dat ik wolf zou zijn op Even? Je zegt het met zo'n grote zekerheid, terwijl het niet klopt. Dus enlighten me bitte.

Omdat meerdere mensen over een lijk beginnen, begin je na te denken. Bijvoorbeeld een Jager die sterft en dan Lijk wordt maar wel iemand neerschiet. Of een Heks die een doodsdrankje kijlt of een Orc die een extra moord doet.

Dus ik principe kán het. Toen ben ik dus PBs met Aappen gaan teruglezen en die vertrouwde jou op de een of andere manier. Het lijkt me wel handig om informatie uit gespreken met reeds overledenen wel te delen en gebruiken.

Ik zeg overigens niet dat je EVEN wolf of lijk bent. Alleen dat dat nog kan in mijn wereld maar dat ik je als ONEVEN heb afgestreept. Ik noem namelijk ook nog de optie dat er een andere reden kan zijn dat Aappen je vertrouwde, en die woorden van Aappen kunnen bijvoorbeeld in de toekomst gerevisit worden.

Ik hou van de deelnemers aan dit spel een beetje een verbandjes lijstje bij wel wel of niet samen zouden kunnen spelen. Want als we uiteindelijk op een dag het wolfgehalte heel laag hebben kunnen we zo het resterende deel er die dag uit gaan vissen.

Waarom zie jij dit meteen als een verdenking? En voel je je meteen aangevallen?
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Zuna op 3 augustus 2026, 19:06:18
Iemand voelt zich de gebeten hondwolf inene @Sunny



Afin. Over dat lijstje gesproken. Hier is die:

Verbandjes lijstje:

ANTI Verbandjes lijstje:

Iemand aanvulling?
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Sunny op 3 augustus 2026, 19:11:34
Feiten is wat ik je geef, nadat ik ineens als potentieel Lijk en/of Wolf word neergezet door jou.
Je weet precies hoe dat gaat hier, daar wordt door luie en opportunistische spelers meteen handig gebruik van gemaakt en ik wil dat graag meteen even de kop in drukken zodat we ons kunnen concentreren op de wolven.
Titel: Re: [Dag 5] [Oneven] Discussie
Bericht door: Zuna op 3 augustus 2026, 20:58:43
Citaat van: Sunny op Vandaag om 19:11:34Feiten is wat ik je geef, nadat ik ineens als potentieel Lijk en/of Wolf word neergezet door jou.
Je weet precies hoe dat gaat hier, daar wordt door luie en opportunistische spelers meteen handig gebruik van gemaakt en ik wil dat graag meteen even de kop in drukken zodat we ons kunnen concentreren op de wolven.

Nou als ze dat doen dan kunnen we daar wat mee doen. Het is dat je me niet kent maar voor mij is iedereen potentieel wolf totdat het tegendeel bewezen is.

Vraag maar even rond. Men kan dit beamen  XD  Ik ben Paranoïde en vertrouw nooit iemand met een bord voor mijn kop idee, vergeet altijd alles  :D  Oh en ik heb het altijd fout als het op de alliantie van Fals aankomt